ahmad
بلاگ

بازاریابی دهان به دهان (بازاریابی WOM)

بازاریابی دهان به دهان (بازاریابی WOM)

بازاریابی دهان به دهان (بازاریابی WOM) زمانی است که علاقه مشتری به محصول یا خدمات یک شرکت در گفتگوی روزانه آنها منعکس می شود. اساساً ، آیا تبلیغات رایگان ناشی از تجارب مشتری است – و معمولاً ، چیزی فراتر از آنچه انتظار می رود. کلمه از دهان بازاریابی می تواند از طریق فعالیت های تبلیغاتی مختلف توسط شرکت های تنظیم، و یا با داشتن فرصت هایی را برای تشویق مصرف کننده به مصرف کننده و ارتباطات مصرف کننده به بازاریاب تشویق کرد. بازاریابی WOM که به عنوان “WOMM” یا “تبلیغات دهان به دهان” نیز نامیده می شود ، بازاریابی WOM شامل بازاریابی گسترده ، ویروسی ، وبلاگ ، عاطفی و رسانه های اجتماعی است .

موارد مهم

بازاریابی دهان به دهان (بازاریابی WOM) زمانی است که مصرف کنندگان در مورد محصول یا خدمات یک شرکت به دوستان خود صحبت می کنند.

بازاریابی WOM یکی از قدرتمندترین شکل تبلیغات است زیرا ۹۲٪ از مصرف کنندگان به رسانه های سنتی به دوستان خود اعتماد دارند.

شرکت ها می توانند بازاریابی WOM را از طریق بیش از انتظارات مربوط به یک محصول ، ارائه خدمات مناسب به مشتری و ارائه اطلاعات اختصاصی به مصرف کنندگان ، ترغیب کنند.

مفهوم اصلی بازایابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان با مراجعه به کلمات طبیعی به محصولات و خدمات یک شرکت متفاوت است و در نتیجه ممکن است در نتیجه ارتقاء ، تشویق و یا تأثیرگذاری دیگر شرکتها باشد ، در غیر این صورت تحت عنوان “بذر” شناخته می شود. هنگامی که یک ناهارخوری در یک رستوران از اوقات خوبی برخوردار است زیرا انتظارات آنها بیش از حد شده است و بعداً توییتهایی راجع به آن می گوید ، یا وقتی شخصی تجربه خوبی با استفاده از یک محصول به روشی جدید داشت و به همه می گوید که درباره آن اطلاعاتی دارند ، آن ها نمونه هایی از کلمه هستند- بازاریابی دهان و دندان. همچنین ، بازاریابی کلمه به دهان در اولین تعامل متوقف نمی شود. تمایل دارد به آبشار تعامل های بعدی منجر شود.

تشویق از طرف یک شرکت ممکن است یکی از اشکال مختلفی را داشته باشد. بهترین راه این است که به آنها دلیلی برای گفتگو بدهید ، مانند فراتر از انتظارات یا ارائه مهارت های خودی یا اطلاعاتی در مورد یک محصول. استراتژی های دیگر شامل ارائه راه های جدید برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات یک شرکت و تعامل و تعامل با مصرف کننده است ، از جمله خدمات با مشتری نمونه. این امر به ویژه با خدمات به مشتری مبتنی بر رسانه های اجتماعی بسیار ارزشمند است که امکان اشتراک گذاری و تبلیغات بدون درز را فراهم می کند.

مزایای بازاریابی دهان به دهان

براساس گفته های نیلسن ، ۹۲٪ از مردم در سراسر جهان گفته اند که به توصیه های دوستان و خانواده (رسانه های درآمدی) بالاتر از سایر فرم های تبلیغاتی اعتماد دارند.

مصرف کنندگان وقتی احساس می کنند از سوی شرکت شنیده می شوند بیشتر از لحاظ عاطفی به یک شرکت پیوند می خورند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها دارای نمایندگان فروش در مورد محصولات و خدمات خود با مصرف کنندگان شخصاً یا از طریق خط تلفن بازخورد هستند. این نوع تعامل و همچنین وقایع تبلیغاتی می توانند مکالمات مربوط به محصول یک شرکت را تحریک کنند.

وسوسه قابل توجهی برای ساختن بازاریابی کلمه به دهان وجود دارد. بر این اساس ، انجمن بازاریابی Word of Mouth (WOMMA) کد اخلاقی را برای این صنعت تهیه کرده است ، بهترین استراتژی های بازاریابی به صورت کلمه ای “معتبر ، اجتماعی ، قابل تکرار ، قابل اندازه گیری و احترام” است و هیچ بهانه ای برای نامردی وجود ندارد. . اندی سرونوویتز ، کارشناس بازاریابی WOM ، کد اخلاق WOMMA را در سه قانون اساسی برای اجتناب از مسائل مطرح کرده است :

به چه کسی نماینده بگویید (همیشه یک رابطه را فاش کنید)

فقط آنچه را باور دارید بگویید (با یک نظر صادق باشید)

هرگز درمورد اینکه کی هستی دروغ نگو (نسبت به هویت خود صادق باش)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا