-------
بلاگ

۱۵ مرحله استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی برای مشاغل در سال ۲۰۲۰

۱۵ مرحله استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی

مشاغل بسیار زیادی به صورت موقت و متفرقه وارد بازاریابی رسانه های اجتماعی می شوند. آنها می دانند که باید در مورد رسانه های اجتماعی کاری انجام دهند ، اما واقعاً نمی فهمند که چه کاری باید انجام دهند. برخی از بنگاه ها فقط به دلیل اینکه جوان هستند ، به برخی از کارمندان جوان به حساب های اجتماعی شرکت دسترسی می دهند – فقط به این دلیل که آنها جوان هستند ، بنابراین باید همه چیز را در مورد رسانه های اجتماعی بدانید.

با این حال ، ما به خوبی از استراتژی اجتماعی پست و امید گذشته ایم. همه مشاغل باید یک استراتژی بازاریابی در رسانه های اجتماعی ایجاد کنند و حساب های اجتماعی کسب و کار را به روشی اندیشمند و سنجیده اداره کنند.

اگر اینگونه نباشید ، خطری را برای رقیبان خود به وجود می آورید و در نتیجه ، آنها باعث جذب بازار و قرار گرفتن در معرض شما می شوند.

با این حال ، شرکت ها نمی توانند رسانه های اجتماعی را نادیده بگیرند. به گفته سفیر ، احتمالاً ۷۱٪ از مصرف کنندگان که تجربه خوبی در زمینه خدمات رسانهای اجتماعی با برند داشته اند ، آن را به دیگران توصیه می کنند. با این حال ، ۹۶٪ افرادی که در مورد مارک های آنلاین بحث می کنند ، از پروفایل های این برندها پیروی نمی کنند .

حتی اگر شگفتی های بازاریابی تأثیرگذار را در آغوش بگیرید ، هنوز هم باید خودتان برخی از حساب های اجتماعی را اداره کنید. اغلب هدف بازاریابی تأثیرگذار هدایت بازدید کنندگان به سایتهای اجتماعی شماست. شما باید بازاریابی تأثیرگذار را صرفاً گسترش استراتژی بازاریابی اجتماعی در تجارت خود بدانید.

در اینجا استراتژی بازاریابی ۱۵ مرحله ای رسانه های اجتماعی ما برای مشاغل در سال ۲۰۲۰ ارائه شده است.

اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی مرتبط و واقع گرایانه را انتخاب کنید

یکی از مهمترین مشکلاتی که بسیاری از مشاغل مشغول رسانه های اجتماعی با آن روبرو هستند این است که آنها هرگز وقت خود را برای تعیین اهداف بازاریابی مرتبط و واقع بینانه در رسانه های اجتماعی صرف نکرده اند. آنها می دانند که باید در رسانه های اجتماعی قرار بگیرند ، اما هیچ تصوری از وجود آنها ندارند.

البته ، اهداف بازاریابی در رسانه های اجتماعی شما باید به طور کلی در برنامه ریزی کسب و کار شما متناسب باشد. در حالت ایده آل ، اهداف پیشرفت استراتژیک را برای اهداف خود تعیین خواهید کرد. اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی شما باید اهداف اصلی تجارت شما را تکمیل کند.

مطمئن شوید که اهداف شما SMART هستند

اغلب اوقات ، مردم اهداف تجاری پشمی را تعیین می کنند که اگر آنها را دقیق بررسی کنید ، معنای کمی ندارند. به یاد داشته باشید ، شما فقط اهداف خود را ایجاد نمی کنید. شما در حال ساختن آنها هستید تا به شما در طراحی مناسب ترین استراتژی رسانه های اجتماعی برای تجارت خود کمک کند. بنابراین ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که اهداف شما SMART هستند :

 • خاص
 • قابل اندازه گیری
 • قابل دستیابی
 • مربوط
 • زمان محدود

اهداف خود را SMART بیشتر کنید ، احتمال اینکه بتوانید آنها را برآورده کنید – و به همان اندازه مهمتر ، بدانید که آنها را برآورده کرده اید.

در حالی که می خواهید خود را به چالش بکشید ، ضروری است که اهداف واقعی و قابل دستیابی را تعیین کنید. شما ممکن است دوست داشته باشید یک میلیون دنبال کننده فیس بوک داشته باشید ، اما بعید است که در اکثر مشاغل ، حتی برای افرادی که عملکرد فوق العاده خوبی دارند ، در سال آینده تحقق یابد.

اینجاست که محدودیت هایی را محدود می کند. سعی نکنید در هر شبکه اجتماعی موفق شوید. تعداد بسیار زیادی وجود دارد ، و منابع خود را بیش از حد نازک پخش می کنید. شما فقط باید در همان شبکه های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشید که بازار هدف شما وقت خود را صرف می کند.

مناسب رسانه های اجتماعی می تواند تجارت شما را تنظیم کند

اهداف شما برای تجارت شما شخصی بوده و اهداف اصلی تجارت شما را تکمیل می کند. با این حال ، انواع معمولی از اهداف رسانه های اجتماعی که می توانید در نظر بگیرید (به سبک SMART مناسب) شامل:

 • افزایش آگاهی از برند
 • دستیابی به مقدار فروش بالاتر
 • بهبود ROI خود را
 • رانندگی مردم برای افزایش فروش داخل فروشگاه
 • پایه فن خود را رشد دهید
 • معیارهای مرتبط با شما را تعیین کنید

بیش از حد بسیاری از مشاغل ، حضور اجتماعی ایجاد می کنند و برای استفاده از حساب های اجتماعی خود وقت و منابع دیگری را صرف می کنند ، بدون این که هیچگاه مشخص کنند که آیا موفقیتی را مشاهده می کنند یا نه.

متأسفانه ، تجزیه و تحلیل های اجتماعی می توانند منطقه ای خاکستری باشند زیرا برای هر تجارت یکسان نیستند. یک بار دیگر ، معیارهای معیار اجتماعی شما مرتبط با اهدافی است که خود تعیین کرده اید. مرکز بازاریابی Influencer یک کتاب الکترونیکی رایگان برای کمک به شما در اینجا نوشته است – چگونه می توان ROI بازاریابی Influencer را اندازه گیری کرد .

با استفاده از معیارهای غیرقابل اندازه گیری آسان ، مانند تعداد دنبال کننده هایی که شخص دارد ، وارد نشوید. ما قبلاً درمورد اینکه چرا خرید دنبال کننده های اینستاگرام ایده ای بد است ، نوشتیم . وجود پیروان جعلی در هر شبکه اجتماعی بدان معنی است که تعداد پیروان از ارزش کمی به عنوان یک متریک برخوردار هستند.

در حالت ایده آل ، شما باید به اهداف بازاریابی که در بالا تعیین شده است نگاه کنید ، و تعیین کنید که معیارها پاسخی را در مورد اینکه آیا شما آن هدف را برآورده می کنید ، به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر هدفی دارید که هدف آن افزایش آگاهی از برند شما است ، پس از آن Post Reach یک آمار مربوطه است. این به شما می گوید محتوای شما تا چه اندازه در کانالهای اجتماعی پخش می شود.

اگر اهداف شما بیشتر مبتنی بر فروش است ، یا می خواهید مردم را به سمت یک اقدام خاص سوق دهید ، باید به تعداد کلیک توجه کنید. ردیابی کلیکها در هر کمپین نشانگر خوبی از آنچه مردم را به سمت خرید یا انجام کارهایی که از آنها درخواست می کنید انجام می دهد.

شما اغلب علاقه خود را به تعامل در پست های خود جلب خواهید کرد. این نشان می دهد که چگونه مردم با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند و اینکه آیا با آنها بسیار نگران است

تصمیم بگیرید که به عنوان مخاطبان رسانه اجتماعی خود چه کسی را می خواهید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که شرکت ها در رسانه های اجتماعی مرتکب می شوند این است که فکر کنید همه پیروان برای آنها خوب خواهند بود. یک دلیل خوب وجود دارد که صاحبنظران از اعداد پیروی متریک تأکید نمی کنند و آنها را معیارهای غرور می نامند . نکته ای در مورد داشتن شخصی به عنوان یک پیرو وجود ندارد ، مگر اینکه به احتمال زیاد او به مطالبی که به اشتراک می گذارید توجه کند.

این احتمالاً بزرگترین مشکل خرید پیروان جعلی است. همانطور که در ۸ دلیل نوشتیم که  نباید دنبال کنندگان Instagram را بخرید ، دنبال کنندگان جعلی با حساب شما درگیر نمی شوند. بعضی ها اصلاً آدم واقعی نیستند ، فقط باتلاق هستند. آنها مطمئناً مشتری های آینده نخواهند بود. این افراد ، چه حساب واقعی و چه جعلی باشند ، هیچ هزینه ای را برای محصولات شما خرج نمی کنند. آنها مردم را به شما رجوع نمی کنند. آنها اصلاً برای شما هیچ ارزشی ندارند.

به اهدافی که در مرحله ۱ تعیین کرده اید به عقب نگاه کنید. پیروان رسانه های اجتماعی نمی توانند به شما کمک کنند در رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. در بیشتر مواقع ، شما می خواهید که دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی شما از نوع مشابه مشتریان مورد نظر خود باشند.

به عنوان مثال ، اگر شما راه پله ها را به صاحبان خانه که می خواهید در خانه های خود موبایل بمانند بفروشید ، نکته کمی وجود دارد که سعی کنید مخاطبان جوان رسانه های اجتماعی افرادی را که اجاره می دهند یا هنوز با والدین خود زندگی می کنند ، جذب کنید. به همین ترتیب ، اگر آرایش و سایر روش های زیبایی را بفروشید ، نکته ای وجود ندارد که بازیکنان فوتبال و هواداران آنها را هدف قرار دهند. 

این امر به ویژه در صورت فروش محصولات به یک بازار متفاوت از لحاظ جغرافیایی مرتبط است. در این حالت ، شما نمی خواهید دنبال کننده های بسیاری از مناطق و کشورهایی باشید که مردم نمی توانند محصولات شما را خریداری کنند.

مخاطبان رسانه اجتماعی خود را درک کنید

همه مخاطبان رسانه های اجتماعی یکسان نیستند. انواع مختلفی از افراد از رسانه های اجتماعی به روش های مختلف استفاده می کنند. اگر قصد دارید اهداف خود را برآورده کنید ، باید از همان شبکه های رسانه های اجتماعی به عنوان مخاطب هدف خود استفاده کنید. به همین ترتیب ، اگر قصد دارید در بازاریابی تأثیرگذار مشارکت کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که از افرادی که مخاطبان آنها با بازار هدف شما مطابقت دارند ، شرکت می کنید.

ممکن است شما یک مدیر اجرایی میانسال باشید که از Facebook استفاده می کند. اما اگر شخصاً با بازار هدف تجارت خود مطابقت نداشته باشید ، نمی توانید به طور خودکار فرض کنید که مشتریان شما نیز وقت خود را در فیس بوک گذرانده اند. مطمئناً ، ممکن است در Q3 2018 2.27 میلیارد کاربر فعال فیسبوک وجود داشته باشد ، اما اگر یک جمعیت جوان را هدف قرار دهید ، به احتمال زیاد در Snapchat یا Instagram نیز به آنها دسترسی خواهید داشت. اما اگر مشاغل شما افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله را هدف قرار دهد ، ۲۹.۷٪ از کاربران فیسبوک را تشکیل می دهند و رایج ترین سن جمعیت آنها است.

اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را که قبلاً تعیین کرده اید ، جستجو کنید. کدام یک از کانالهای اجتماعی به شما در رسیدن به آن اهداف کمک می کند؟

برای اینکه در انجام این کار موفق باشید ، باید درک کاملی از مشتری داشته باشید. اگر تاکنون برای مشتریان ایده آل خود اقدام به ایجاد personas کرده اید ، اکنون زمان آن است که آنها را خاموش کنید. مشتریان شما چه شکلی دارند و چگونه وقت خود را در اینترنت می گذرانند؟

هرچه جمعیت شناختی و روانشناسی بازار هدف خود را بهتر بشناسید ، در رسیدن به آنها در کانالهای اجتماعی خود بهتر خواهید بود.

شبکه های مناسب رسانه های اجتماعی را برای مخاطبان خود انتخاب کنید

برخی افراد نگران این هستند که چگونه می توانند زمان و انرژی لازم را برای فعالیت حساب در هر شبکه اجتماعی پیدا کنند. در بیشتر موارد ، نیازی به این کار نیست. شما فقط باید شبکه های اجتماعی مناسبی را برای تجارت خود پیدا کنید. شما می خواهید شبکه های اجتماعی را کشف کنید که مخاطب مورد نظر شما وقت خود را سپری کند.

شاید لازم باشد ابتدا تحقیقاتی را انجام دهید تا متوجه شوید مخاطبان مورد نظر شما از کجا معلق است. این خصوصاً اگر مشتری خود را بشناسید ، نباید خیلی سخت باشد. اگر این موضوع را قبلاً درک نکردید ، می توانید از آنها نظرسنجی کرده و از آنها بخواهید که حساب های اجتماعی مورد نظر خود را از آنها بخواهید.

شما می توانید از شبکه مورد نظر مخاطبان خود شروع کنید و سپس موارد دیگری را گسترش دهید تا در مواردی که تعداد بسیار زیادی حسابهای فعال اجتماعی دارند ، دیگران را در خود جای دهید. با این حال ، شما به طور کلی نیازی به رفتن بیش از سه تا پنج شبکه اجتماعی ندارید.

ما در اینجا تعریف منطقی و گسترده ای از شبکه های اجتماعی در نظر گرفته ایم. بدیهی است ، شما افراد مشهور مانند فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر را در ملاحظات خود قرار می دهید. اگر مخاطب هدف شما از تعداد زیادی استفاده می کند ، می توانید به سیستم عامل های ویدیویی مانند YouTube و TikTok نیز نگاه کنید. در برخی موارد ، برنامه های پخش مستقیم مانند Twitch یا Mixer ممکن است برای مخاطبان شما نیز مناسب باشد.

Pew Research داده های ارزشمندی در مورد استفاده از سیستم عامل های مختلف آنلاین توسط گروه های جمعیتی (برای بزرگسالان آمریکایی) جمع آوری کرده است که ممکن است برای شما در تصمیم گیری بهترین شبکه های رسانه های اجتماعی برای مخاطبان شما ارزشمند باشد.

در شبکه های اجتماعی وقت خود را تلف نکنید. مخاطبان خود از آن استفاده نکنید

اگر بخش قابل توجهی از مخاطبان هدف شما وقت خود را در یک شبکه اجتماعی می گذرانند ، شما هم می خواهید در آنجا باشید. اگر آنها علاقه چندانی به یک بستر ندارند ، می توانید از دست آن برآیید و وقت و منابع خود را در آنجا هدر ندهید.

عامل دیگری نیز وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید تا زندگی خود را آسان تر کنید. بسیاری از مشاغل استفاده از نوعی از بستر بازاریابی رسانه های اجتماعی را آسان تر می کنند تا به آنها در برنامه ریزی پست ها در یک مکان بصورت عمده کمک کنند. بنابراین ممکن است ترجیح دهید شبکه های اجتماعی مورد استفاده خود را با برنامه های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود تنظیم کنید. این شاید برای سیستم عامل های به اشتراک گذاری ویدیو ، مانند YouTube ، که از فید های محتوا استفاده نمی کنند و بیشتر در کانال های محتوا کار می کنند ، و سیستم عامل های پخش مستقیم مانند Twitch ، جایی که شما به طور موثر یک کانال زنده کار می کنید ، کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین ممکن است در نظر بگیرید که آیا می خواهید یک حساب کاربری مشترک در یک شبکه اجتماعی در یک شبکه اجتماعی داشته باشید یا اینکه می خواهید چندین حساب کاربری داشته باشید که هرکدام در یک مخاطب طاقچه قرار دارند. به عنوان مثال ، شما ممکن است چندین حساب توییتر داشته باشید که هرکدام تمرکز مشخصی دارند. اگر منابع زیادی دارید ، می توانید چندین کانال YouTube را نیز تنظیم کنید که هرکدام مخاطبان طاقچه خود را دارند.

بررسی کنید که چگونه رقبای شما به رسانه های اجتماعی نزدیک می شوند

بیشتر بنگاهها به صورت جداگانه فعالیت نمی کنند. شما معمولاً رقبایی خواهید داشت که یک استراتژی اجتماعی را نیز اجرا می کنند. شما قطعاً باید بدانید که آنها چه کاری انجام می دهند. تمرکز آنها چیست؟ آنها چه کسی را هدف قرار داده اند؟ آنها در چه عبارات کلیدی سعی در تسلط دارند؟

شما می توانید به سرعت تجزیه و تحلیل رقبا را انجام دهید تا به شما در درک بهتر نقاط قوت و ضعف آنها کمک کند. این امر باید درک بهتری از آنچه مشتریان بالقوه از مشاغل صنعت شما انتظار دارند ، به شما می دهد.

شما ممکن است نقاط ضعف اجتماعی رقبا را متوجه شوید و بتوانید از شکاف ها سوء استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است یکی از رقبای شما در توییتر تأثیرگذار باشد ، اما علی رغم بازار هدف شما با استفاده از آن شبکه ، حضور فیس بوک ضعیفی داشته باشد. در این حالت ، ممکن است به شما مبلغی را پرداخت کند تا منابع بیشتری را در فیس بوک قرار دهید تا اینکه در توییتر با یکدیگر رقابت کنید.

می توانید از ابزاری مانند Buzzsumo برای جاسوسی از رقبای خود و کشف موفق ترین محتوای اجتماعی آنها استفاده کنید. وقتی می دانید چه نوع محتوا برای آنها در شبکه های اجتماعی سر و صدا دارد ، می توانید مطالبی مشابه اما بهتر را تولید و به اشتراک بگذارید.

منبع: https://buzzsumo.com/

انواع محتوا را که می خواهید به اشتراک بگذارید برنامه ریزی کنید

البته برای موفقیت در رسانه های اجتماعی ، برای به اشتراک گذاشتن به مطالب باکیفیت نیاز دارید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مشاغل انجام می دهند ، اشتراک مطالب تبلیغاتی بیش از حد است. به یاد داشته باشید ، شبکه های اجتماعی به گونه ای اجتماعی طراحی شده اند – آنها هرگز قرار نبودند تا بتوانند یک بازار برای فروش محصولات خود باشند.

بنابراین ، شما باید محتواهایی را که از نظر اجتماعی به اشتراک می گذارید تعادل برقرار کنید ، ترکیبی از کالاهای آموزنده و سرگرم کننده باشید که درصد کمی از مطالب تبلیغاتی به آن اضافه می شود. همچنین لازم است محتوای افراد دیگر را دوست داشته باشید و به اشتراک بگذارید.

این احتمالاً مهمترین دلیلی است که بیشتر تأثیر گذاران از آن وضعیت برخوردار می شوند. آنها مخاطبان خود را به خوبی می شناسند و محتوای کاملی را برای علاقه مندی به طرفداران خود ایجاد می کنند. به عنوان یک برند ، شما باید همین کار را انجام دهید.

اگر قبلاً اهداف خود را تعیین کرده اید و کشف کرده اید که چه چیزی برای رقابت شما مؤثر است (و چه چیزی نتیجه نمی یابد) ، باید درباره نوع محتوایی که با مخاطب هدف خود طنین انداز می کند ، فکر منطقی داشته باشید. برای ایجاد انواع محتوا برای انواع دیگر افرادی که هرگز به شما در رسیدن به اهداف خود کمک نمی کنند نکته کمی وجود دارد.

نسبت به آنچه می توانید تولید کنید واقع بین باشید

باید محدودیت هایی را که هنگام ایجاد محتوا با آن روبرو هستید ، درک کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید یک کانال عالی YouTube را اجرا کنید ، اما اگر تجهیزات ، افراد ، دانش و زمان لازم برای ایجاد فیلم های با کیفیت را ندارید ، پایین رفتن از آن مسیر بی معنی است. شما نمی خواهید یک کانال YouTube با فقط یک یا دو فیلم ضعیف از سر صحبت داشته باشید.

به همین ترتیب ، اگر کسی را ندارید که بتواند در یک پخش زنده جلوی دوربین را راحت بکشد ، در برنامه ریزی برای پخش جریانی مستقیم زندگی می کنید.

شما باید با محتواهایی که احساس می کنید بهترین تجهیزات و تجهیزات را از بین می برد ، انواع محتوا را که مخاطب هدف شما از آن لذت می برد ، متعادل کنید.

ذائقه شخصی خود را با آن دسته از مخاطبان هدف خود مخلوط نکنید

شانس این است که شما یا شخصی که حساب اجتماعی کسب و کار شما را اداره می کند ، حساب های اجتماعی شخصی خود را نیز اجرا کنید. باید بین دو نوع حساب تفاوت قائل شوید. فقط به این دلیل که دوست دارید نوع خاصی از پست را در حساب های خود ایجاد کنید ، به این معنی نیست که آن پست ها روی حساب های شرکت کار کنند.

احتمالاً درباره چیزهایی که مورد علاقه شماست پست می کنید. با این حال ، هنگام کار کردن حساب کاربری ، باید فقط به سلیقه مخاطبان هدف خود فکر کنید. شما می خواهید پست هایی بسازید که مورد علاقه ، سرگرمی و آموزش آنها قرار بگیرد.

احتمالاً باید موضوعات طاقچه خود را بنویسید. این امر به ویژه هنگامی که محتوای را می گویید بسیار مهم است. به عنوان مثال ، حتی باید توییتهایی را که دوباره ارسال می کنید به مواردی که مربوط به موضوعات طاقچه شما هستند محدود کنید.

قبل از ساختن حساب های خود را به درستی تنظیم کنید و محتوا را تبلیغ کنید

بسیار مهم است که حساب های خود را به درستی تنظیم کنید. شما یک نگاه بصری مداوم در تمام کانال های اجتماعی خود می خواهید. از رنگ های مناسب ، آرم ها و گرافیک های مشابه در هر شبکه استفاده کنید.

هیچ یک از املاک و مستغلات اجتماعی خود را هدر ندهید. برای پر کردن بایوس و پروفایل های خود زمان کافی را اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید که به مکان های مرتبط پیوند می کنید ، حتی ممکن است برای افرادی که از حساب های اجتماعی شما کلیک می کنند ، صفحات مخصوص فرود در وب سایت خود ایجاد کنید.

ارزش این کار را دارد تا اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر را در بایوس و پروفایل خود با بهترین وضوح برای شبکه اجتماعی بارگذاری کرده اید. ما این اندازه های بهینه را در پست خود قرار می دهیم ، بهترین اندازه های تصویر برای رسانه های اجتماعی – راهنمای نهایی برای بازاریابان .

در هنگام تنظیم هر حساب ، مخاطبان هدف خود را به خاطر داشته باشید. از خود بپرسید که آیا صفحه شما بر اساس آنچه در زندگی نامه یا پروفایل خود نشان می دهید ، علاقه مند به این افراد است؟

برای ارسال و تنظیم تقویم محتوا بهترین زمانها را تعیین کنید

در حالی که شما می توانید تمام پست های اجتماعی خود را بصورت دستی تهیه کنید ، این کارآیی نیست و ممکن است به بهترین نتیجه نرسد. اکنون اکثر شبکه های اجتماعی از نوعی الگوریتم برای فیلتر کردن نتایج به دست آمده استفاده می کنند. این بدان معناست که اگر در زمان دیگری نسبت به زمان پخش آنلاین هدف مخاطبان خود ارسال کنید ، ممکن است آنها هرگز محتوای شما را نبینند.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید از یکی از ابزارهای برنامه ریزی اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید همزمان چندین پست را تنظیم و سازماندهی کنید. ما بسیاری از سیستم عامل های بازاریابی رسانه های اجتماعی را مرور کرده ایم . مطمئناً متوجه شده اید که حداقل یکی از این موارد زندگی شما را آسان تر می کند.

در مورد تعداد ارسال هایی که باید در هر شبکه هر روز انجام دهید ، و بهترین زمان برای ایجاد آنها ، نظرات مختلفی وجود دارد. ما قبلاً پستهایی را ارسال کرده ایم که بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام ، فیس بوک و TikTok را دارند .

برای به اشتراک گذاشتن با دنبال کنندگان خود ، محتوای مناسب ایجاد کنید

چهار سؤال وجود دارد که باید هنگام ایجاد محتوا از خود بپرسید:

 • تعداد کاراکتر بهینه در هر کانال رسانه اجتماعی چقدر است؟
 • تعداد هشتگ برای پیام در هر کانال اجتماعی چقدر است؟
 • آیا باید از پیام های emoji در پیام های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنم؟
 • بهترین نوع محتوا برای هر کانال چیست؟

اهمیت تصاویر و فیلم ها را فراموش نکنید. محتوای تصویری بیش از ۴۰ برابر بیشتر از سایر انواع محتوا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. اینستاگرام طی چند سال گذشته به سرعت در حال رشد است و از نظر بصری چشمگیر است. مارک های برتر در اینستاگرام میزان مشارکت هر دنبال کننده ۴.۲۱٪ را گزارش می کنند . این میزان نسبت به فیس بوک ۵۸ برابر و ۱۲۰ برابر بیشتر از توییتر است.

هر سال ، به نظر می رسد محتوای ویدیو نیز محبوبیت خود را افزایش می دهد. براساس یوتیوب ، مصرف ویدئوی موبایل هر ساله ۱۰۰٪ رشد می کند . ۶۴٪ از مشتریان می گویند بعد از تماشای ویدئویی در مورد آن ، احتمالاً محصولی به صورت آنلاین خریداری می کنند.

محتوای خود را برای هر شبکه اجتماعی سفارشی کنید

مهم است که به یاد داشته باشید که هر کانال اجتماعی یکسان نیست. در حالت ایده آل ، شما باید محتوای خود را برای هر شبکه تنظیم کنید.

توییتر

توییتر محدودیت خود تحمیلی دارد – شما نمی توانید بیش از ۲۸۰ کاراکتر را در یک توییت بنویسید. بنابراین پیام شما باید کوتاه و قابل توجه باشد. می توانید پیوندها را در توییتها و هشتگها وارد کنید (اما بیشتر از ۱ یا ۲ نیست). توییت با تصاویر عملکرد به مراتب بهتر از موارد بدون عملکرد دارند.

فیس بوک

ارسال های فیس بوک می تواند طولانی تر از توییت باشد ، اما آنها را بیش از حد به این نتیجه نرسانید. افراد را می توان به راحتی با یک دیوار متن خاموش کرد. همیشه ایده های خوبی است که شامل برخی نظرات شخصی ، حتی اگر به سادگی مطالب سرپرستی را به اشتراک می گذارید ، باشد. فیلم های کوتاه در فیس بوک عملکرد خوبی دارند. با هر پست فیس بوک ، یک تصویر یا ویدیو اضافه کنید ، اما آنها را با متن خود مرتبط کنید. پست های پیوند اغلب در فیس بوک عملکرد خوبی دارند

اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است ، بنابراین باید عکس های جالب ، مرتبط و فیلم های کوتاه را به اشتراک بگذارید. می توانید اینها را برای گفتن یک استوری ترکیب کنید ، که این مزیت را دارد که در بالاترین فید افراد بنشینید ، نه اینکه در پست های معمولی گم شوید.

پینترست

پینترست نیز بسیار متمرکز بر تصویر است. در واقع ، مردم تصاویر را روی صفحه های با مضمون پین می کنند. بنابراین شما باید محتوای Pinterest خود را در اطراف یک تصویر برجسته متمرکز کنید. Pinterest می تواند برای محصولات خلاقانه به نمایش درآید ، به خصوص اگر مخاطب عمدتاً زن داشته باشید.

لینکدین

LinkedIn یک شبکه حرفه ای است ، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام پستی که به اشتراک می گذارید برای چنین مخاطبی مناسب است. افراد غالباً به امید آموزش خود ، به خصوص هر چیزی که می تواند به پیشرفت شغلی آنها کمک کند ، پیوندهایی را در لینکدین می خوانند.

کانال های اجتماعی خود را تبلیغ کنید

اگرچه محتوای خوب در نهایت کانالهای اجتماعی شما را به فروش می رساند ، اما باز هم باید موارد زیر را بدست آورید. مردم مجبورند کانال های شما را قبل از اینکه بتوانند از شما پیروی کنند ، پیدا کنند.

شما می توانید کانال های خود را به روش های مختلفی تبلیغ کنید ، برخی دیگر با ظرافت بیشتری دیده می شوند.

شما باید دکمه هایی را برای همه حساب های شنیداری خود در مکان های مختلف در وب سایت خود قرار دهید – به عنوان مثال در صفحه اصلی خود ، در پاورقی ، در صفحات درباره و ارتباطات خود. اگر یک لیست ایمیل دارید ، باید در هر ایمیل و خبرنامه ای که ارسال می کنید ، به کانالهای اجتماعی خود مراجعه کنید. به راحتی می توانید دکمه های موجود در پاورقی هر ایمیل را به کانال های اجتماعی خود اضافه کنید.

البته ، شما همچنین می توانید کانال های اجتماعی خود را به صورت آفلاین تبلیغ کنید. آنها را در علائم فروشگاه و تبلیغات قدیمی مدرسه خود قرار دهید.

بسیاری از شرکت ها کانال های اجتماعی خود را تبلیغ می کنند. به عنوان مثال ، می توانید توییتی برای تبلیغ کانال YouTube خود ایجاد کنید. ممکن است توجه کنید که بیشتر کانالهای YouTube حسابهای اجتماعی دیگر مالک کانال را در صفحه نمایه خود فهرست می کنند.

شما حتی می توانید تبلیغات خود را در کانالهای اجتماعی خود و با مخاطب بسیار هدفمند انجام دهید تا بتوانید برند را بشناسید و پیروان اجتماعی خود را افزایش دهید.

با مخاطبان خود درگیر شوید

مردم فقط برای خواندن ، نگاه کردن یا تماشای مطالب به شبکه های اجتماعی نمی روند. آنها برای تعامل با افراد دیگر و اجتماعی بودن به اینترنت می روند. مشاغل موفق فقط برای مخاطبان اجتماعی خود پخش نمی شوند. آنها نیز با آنها درگیر می شوند.

به همین دلیل است که نباید سعی کنید هر شبکه اجتماعی را تحت پوشش خود قرار دهید ، مگر اینکه بازار هدف بسیار متنوعی داشته باشید و یک ارتش از پرسنل اختصاص داده شده به این کار را داشته باشید. با تمرکز توجه خود در شبکه های اجتماعی فرکانس های بازار هدف خود ، می توانید از منابع خود به طور مؤثر استفاده کنید.

برخی از شرکت ها برای ایجاد هشتگ های سفارشی ، آن را بسیار مفید می دانند. اینها نه تنها می توانند بحث و تبادل نظر را تشویق کنند بلکه می توانند جستجوی پست هایی را که به تجارت شما ارجاع می دهند نیز برای شما آسان تر کنند.

در حالت ایده آل ، شما باید به تمام ذکرهای اجتماعی در مورد تجارت خود پاسخ دهید و نشان دهید که مراقبت از مشتری برای شما یک اولویت است.

ارتقاء پرداخت شده را برای افزایش مخاطبان خود در نظر بگیرید

اکثر شبکه های اجتماعی به شما امکان می دهند نوعی از تبلیغات پولی را خریداری کنید. اکثر آنها به شما امکان می دهند تا از نظر جمعیتی تبلیغات خود را هدف گذاری کنید ، و آنها را فقط برای مخاطب مورد نظر مورد نظر خود مشاهده خواهید کرد.

تبلیغات پرداخت شده به شما امکان می دهد به مخاطبان مربوطه که در حال حاضر به آنها وصل نمی شوید ، دسترسی پیدا کنید. شما می توانید از تبلیغات برای ایجاد شناخت برند استفاده کنید ، پست ها / فیلم های خاص یا حتی برای فروش محصولات را تبلیغ کنید.

برای گسترده تر کردن دسترسی خود ، با کار با Influencers در نظر بگیرید

بدیهی است که ما مزایای کار با تأثیرگذار و مشارکت در بازاریابی تأثیرگذار را می فهمیم. اگر تأثیرگذار مناسبی را انتخاب کنید ، این شانس را دارید که به مخاطب کاملاً جدیدی دسترسی پیدا کنید ، که امیدوارم علاقه ای به تجارت شما و محصولات آن داشته باشد.

اینفلوئنسرها قبلاً هنر بازاریابی رسانه های اجتماعی را به دست آورده اند – این قدرت آنها است. آنها یک شهرت کامل به صورت آنلاین ایجاد کرده اند ، و تعداد زیادی از پیروان مشتاق و علاقه مند دارند.

شما ممکن است کار با تأثیرگذار را در نظر بگیرید ، آنها را مجبور کنید که طرفداران خود را به سایتهای اجتماعی خود هدایت کنند. البته شما مجبور خواهید بود محتوایی را ایجاد کنید که هنگام ورود به صفحات شما ، آنها را مورد علاقه خود قرار دهد.

اگر تأثیرگذار را انتخاب کنید که پیروان آنها با مخاطب هدف شما مطابقت داشته باشد و محتوای با کیفیت را به افرادی ارائه دهید که تأثیرگذار راه شما را راهنمایی کنند ، این شانس را دارید که این افراد بعداً پیروان اجتماعی شما شوند.

نتایج خود را پیگیری کنید و سازگار شوید

البته ، هر چقدر هم که تلاشهای اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید ، هیچ تضمینی برای کار کردن آنطور که انتظار دارید وجود نخواهد داشت. اگر نتایج خود را ردیابی نکنید ، هرگز موفقیت کمپین های اجتماعی خود را نمی دانید.

شما این روند را با تعیین اهداف آغاز کرده و سپس مناسب ترین معیارهای خود را تعیین کردید. بنابراین ، شما می خواهید همیشه به پیشرفت این معیارها توجه داشته باشید. آیا کمپین های اجتماعی شما دارای تأثیرات مطلوب بر روی این معیارها هستند؟

ما قبلاً به ۱۵ ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای Influencers نگاه کرده ایم . برخی از اینها معیارهای دیگر بسترهای اجتماعی را نیز ارائه می دهند. بسیاری از شبکه های اجتماعی ابزارهای تحلیلی خود را ارائه می دهند که بسیاری از داده های لازم را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، یک بخش Insights را برای صفحه فیس بوک و بخش های Analytics در Twitter و YouTube پیدا خواهید کرد.

از این ابزارها برای ردیابی موفقیت خود استفاده کنید. اگر نشان دهند که شما محتوای محبوب و کاملاً مشترک را تولید می کنید ، تعداد بیشتری از این نوع را ایجاد کنید. اگر محتوای شما عملکرد خوبی نداشته باشد ، به آنچه که کار می کند توجه کنید و به اشتراک گذاری اجتماعی خود را متناسب کنید تا روی نوع متریالانی که طرفداران شما ترجیح می دهند متمرکز شوید.

شما همچنین می توانید از نظرسنجی از مخاطبان اجتماعی خود در نظر بگیرید تا متوجه شوید که آنها درباره استراتژی اجتماعی شما چه فکر می کنند. پیروان شما ممکن است ایده های ارزشمندی را که قبلاً در مورد آنها فکر نکرده اید ، ارائه دهند.

اگر فرصتی وجود دارد که بتوانید موفقیتهای اجتماعی خود را بیشتر کنید ، از ایجاد تغییر نترسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا