ahmad
بلاگ

بازاریابی آنلاین و بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی آنلاین و بازاریابی دیجیتال چیست؟

معیارهایی که باید در کمپین بازاریابی آنلاین خود تحلیل کنید

تجزیه و تحلیل همان چیزی است که بازاریابی را به یک علم تبدیل می کند تا یک بازی شانس. برای بسیاری از کارآفرینان ، بازاریابی آنلاین هزینه ای غیر ضروری است ، چیزی که شما فقط در صورت تحت پوشش قرار دادن سایر مناطق ، بودجه اختصاص خواهید داد. دلیل این امر نتیجه و کارآیی یک کمپین بازاریابی آنلاین نامشخص است: ممکن است این یک موفقیت باشد و شما بتوانید مشتری های جدیدی بدست آورید ، یا ممکن است یک شکست آشکار باشد که در آن وقت و هزینه خود را از دست داده اید.

کشف مهم معیارهای بازاریابی دیجیتال شما باید بدانید! اینجا را کلیک کنید تا کتاب الکترونیکی رایگان ما را تجزیه کنید که این ۱۳۰ معیار از جمله فیلم ، رسانه های اجتماعی و تحلیلی SEM را تجزیه می کند.

معیارهای

 تجزیه و تحلیل منظم و جامع از ۱۲ معیار مرتبط با بازاریابی آنلاین به شما کمک می کند تا بر این عامل غیرقابل پیش بینی بودن غلبه کرده و از موفقیت کمپین های خود اطمینان حاصل کنید.

معیارهای کلیدی در سایتهای مربوطه

تعداد بازدیدها

بازدیدها می توانند هم در وب سایت اصلی و هم در هر سایت مرتبط دیگر برای استراتژی به عنوان یک وبلاگ یا صفحه فرود اندازه گیری شوند. بازدیدهای کلی به شما کمک می کنند تا تمرکز جهانی در نحوه عملکرد اقدامات با هدف هدایت ترافیک و کشف مشکلات در هنگام تغییر این مقدار به طور چشمگیر در یک دوره زمانی کوتاه داشته باشید.

جلسات جدید

این متریک را می توان در Google Analytics یافت و به شما این امکان را می دهد که تعداد بازدید کنندگان جدید باشند و تعداد مکرر در چه تعداد است. می توانید دریابید که آیا سایت شما مشارکت کافی دارد یا تلاش های خارج از کشور مثمر ثمر است و می دانید چه تغییراتی را ایجاد می کنید.

کانال خاص ترافیک

ایده آل برای کمپین های بزرگ ، این معیار موجود در Google Analytics به شما امکان می دهد بدانید که کدام کانال ها ترافیک بیشتری را به سایت شما وارد می کنند (مستقیم ، از طریق ارجاع ، ارگانیک یا اجتماعی). پس از تشخیص این موضوع ، می توانید منابع بیشتری را به مناسب ترین کانال ها اختصاص دهید.

نرخ گزاف گویی

این به شما می گوید که چه درصد از کاربران پس از بازدید از صفحه اصلی ، یعنی بدون تعامل با سایت ، سایت را ترک کردند. مطلوب است که این درصد کم باشد ، بنابراین اگر فهمیدید که سرعت گزاف گویی بالایی دارید ، باید تجزیه و تحلیل کنید که چه پیشرفت هایی برای حفظ بازدید کنندگان باید ارائه شود.

تبدیل کل

این یکی از مهمترین معیارهای سنجش بازده سرمایه گذاری در بازاریابی است. تعاریف مختلفی از تبدیل وجود دارد ، بنابراین ابتدا باید خود را تعریف کنید (یک فرم را کامل کنید ، یک خرید نهایی؟) و اهداف خود را علامت گذاری کنید. این داده ها را با تمرکز اسکن کنید ، تبدیل پایین می تواند نتیجه عدم طراحی استراتژی ، معاملات بد یا کیفیت پایین بازدید کنندگان وب سایت باشد.

هزینه برای هر لید

CPL بسته به نوع استراتژی انتخاب شده برای هر یک از کانالها متفاوت است ، بنابراین معیارهای بسیار خاص تری نسبت به موارد ذکر شده در حال حاضر دارد. برای محاسبه ، هزینه ماهانه یک کمپین را با تعداد سربهای تولید شده در مدت مشابه مقایسه کنید. همچنین حتماً هزینه های “نامرئی” مانند زمان ، راه اندازی و سایر هزینه های مرتبط را نیز در نظر بگیرید.

بازگشت سرمایه گذاری

بدون شک ، ROI مهمترین معیار برای هر کمپین بازاریابی است ، زیرا به شما امکان می دهد بازده سرمایه گذاری را بدست آورید. این امر بهینه سازی بودجه را تسهیل می کند و به بهبود تصمیم گیری کمک می کند. برای محاسبه این ، از معادله زیر استفاده شده است:

ROI = (سود-سرمایه گذاری) / سرمایه گذاری

معیارهای کلیدی در شبکه های اجتماعی

محبوبیت

یک استراتژی بازاریابی جهانی که از اقدامات در شبکه های اجتماعی نیز تشکیل شده است. آن شبکه ها یا کانال هایی را که می خواهید حضور داشته باشید انتخاب کنید و از نزدیک محبوبیت صفحات خود (لایک ها ، دنبال کنندگان …) را دنبال کنید. این آزمایش می کند که چه عملکردهایی باعث ایجاد ترافیک بیشتر در شبکه های شما می شود.

دامنه بالقوه

دامنه این امکان را به شما می دهد که چند نفر می توانند پیام شما را دریافت کنند ، و برخی از شبکه ها مانند فیس بوک آن را در آمار خود وارد می کنند. با این حال ، وقتی یکی از پست های شما به اشتراک گذاشته شود یا مجدداً توییت شود ، دامنه بسیار بیشتر است. برای اطلاع از دامنه بالقوه از فرمول زیر استفاده کنید:

تعداد دنبال کنندگان + تعداد دنبال کنندگان هر کاربر که شما را به اشتراک می گذارد

اثر متقابل

تعامل شامل کلیه اقداماتی است که در آن کاربران در شبکه های اجتماعی با شما درگیر می شوند. انتشارات “لایک” (نرخ تشویق) و “سهم” (میزان تقویت) را دنبال کنید. هر دو اطلاعات ارزشمندی در مورد علایق پیروان شما ارائه می دهند تا بتوانید اقدامات را بهینه کنید.

نامزدی

این از آن دسته از عملکردهای کاربران تشکیل شده است که اگرچه داستانی در مورد انتشارات ایجاد نمی کنند ، اما آنها را به آنها علاقه نشان می دهد. برخی از آنها بازتولید فیلم ها ، نمایش تصاویر ، کلیک بر روی لینک های جاسازی شده و غیره هستند و به ما کمک می کنند تا درک عمیق تری از رفتار کاربر در صفحه داشته باشیم.

نسبت تبدیل

به همان روش وب سایت ، باید تعریف کنیم که تبدیل برای ما چیست و با آنها ، تعداد اعمال انجام شده را با تبدیل های بدست آمده از طریق آنها مقایسه کنیم.

بررسی منظم این معیارها به شما کمک می کند تا فعالیت شما بسیار مؤثر باشد و همچنین کنترل بیشتری روی سرمایه گذاری و بازده آن داشته باشد. شما فقط نیاز به زمان برای اصلاح اقدامات خود دارید ، بنابراین … باید شروع کنیم؟

۱۰ معیار ساده بازاریابی

واقعیت بازاریابی آنلاین بسیار ساده است: اگر اندازه گیری نکنید ، پیشرفت نمی کنید. می توانید دریابید که بهترین تکنیک ها برای جذب بازدید کننده به وب سایت شما کدام است ، کمک بیشتری به تبدیل یا ایجاد تعامل بیشتر می کند. اما اگر میزان تأثیر هر بیت اندازه گیری نشود می توانید به سمت موفقیت پیش بروید. در سطرهای زیر شما ۵ معیار ساده بازاریابی هستید که احتمالاً از آن بی اطلاع هستید ، که در صورت اعمال می تواند بسیار مؤثر باشد. 

درصد بازاریابی در هزینه خرید مشتری (٪ M-CAC)

به طور معمول ، حرفه ای هایی که جنبه های بازاریابی در یک کسب و کار را کنترل می کنند ، می دانند که هزینه خرید مشتری جدید چقدر است ، با این وجود ، درصد آن هزینه های متعلق به بازاریابی واقعیتی است که می تواند به پیشرفت و پیشرفت یک پروژه کمک کند ، با این وجود شرکت های معدودی هستند. در ذهن اگر توجه داشته باشید که افزایش ٪ M-CAC (درصد بازاریابی در هزینه خرید مشتری) وجود دارد ، به این معنی است که احتمالاً فروش کاهش یافته است زیرا سهم خود را از دست داده است یا شما صرف هزینه زیادی در بازاریابی می کنید تا بتوانید تلاش خود را متمرکز کنید. در ارسال تیم خود به فروش های معتبرتر منجر می شوید. 

بازخورد منفی در فیس بوک

بازخورد منفی در فیس بوک  یکی از معیارهای بازاریابی است که به نظر ما جالب تر است و بی اعتنایی ممکن است منجر به تکرار خطاهایی شود که ممکن است باعث فرار طرفداران شود یا استفاده از شبکه اجتماعی به سادگی ما نیستیم که انتظار داریم سود کسب کند. آنچه را که شما انجام می دهید اندازه گیری هرگونه اقدام منفی است که توسط طرفداران ما انجام شده است ، به عنوان مثال ، مخفی کردن نشریات ، پنهان کردن پیام های وب سایت ما ، گزارش “برخلاف” یا هر یک از پیام های ما را به عنوان هرزنامه برای مدت معینی انتخاب کنید. این به ما کمک می کند تا نشریاتی را که باعث بروز این نشت ها یا بازخورد های منفی می شوند ، در استراتژی محتوا خود مجدداً شناسایی کنیم.  

ارزش و هدف کامل شده است

آنها یکی از کم مصرف ترین و در عین حال ، توصیه شده ترین متخصصان بازاریابی آنلاین هستند. این ابزاری است که توسط Google Analytics ارائه شده است و به ما کمک می کند تا اهداف ما را برآورده کنیم یا نه:

هدف تکمیل شده (هدف تکمیل): تعداد کل تبدیل ها.

مقدار هدف (مقدار ارزش): به ما کمک می کند که ارزش دلار را به هدف اختصاص دهیم تا بتوانیم راهی برای مقایسه تبدیل و اندازه گیری تغییرات و پیشرفت ها در سایت یا برنامه فراهم کنیم.

ابتدا باید اهداف مورد نظر خود را برای شرکت های خود بدست آوریم. و سپس می توان این اهداف را در Google Analytics تعریف کرد تا متوجه شوید که آیا به ارقامی که در هدف مشخص کرده اید مطابقت دارید یا خیر.

Authority Domain (DA) و صفحه صفحه (PA)

Page Authority و Domain Authority  دو معیار بازاریابی هستند که توسط بازاریابی موز یک مرجع وب سایت در دنیای سئو ایجاد شده است. Domanin Authority امکان موقعیت یابی در نتایج جستجوی کل دامنه یا زیر دامنه را پیش بینی می کند. در حالی که صفحه مؤسس امکان موقعیت یابی یا رتبه بندی در نتایج جستجو را در صفحه خاص اندازه گیری می کند. این یک کار عالی برای پشتیبانی از مطالعه است.  

نرخ افت (نرخ چرن)

نرخ ترک تحصیل اقدامات تعدادی از مشتریان و یا مشترکین که حساب خود را با خدمات و یا شرکت که یک دوره از زمان تجزیه و تحلیل بیش از لغو نمایید. این مورد بخصوص در خدماتی که از طریق قراردادها مدیریت می شوند مورد استفاده قرار می گیرد و ابزاری بسیار مفید برای درک اینکه چه عناصر وب سایت (یا استراتژی تجاری) باعث ترویج این تلفات می شود. با داده های به دست آمده مستقیماً می توان تلاشهای بازاریابی را روی نقاط ضعف شناسایی شده متمرکز کرد ، در میان دیگران:  

تجربه کاربر را بهبود بخشید.

اینکه محتوای وبلاگ یا سایت شما جذاب تر شود و اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد.

ورود  به سیستم بهترین است ، یعنی فرایندی برای افزایش احتمال استفاده کاربران جدید از محصول یا خدمات ما.

بسیاری از معیارهای Arketing  وجود دارد ، همه آنها به همان اندازه مؤثر نیستند و برای همه موارد به همان اندازه مناسب هستند. ما در اینجا برخی از آنها را مورد بحث قرار داده ایم که شاید کمتر مورد استفاده قرار گیرند ، آنها می توانند بدون توجه به فعالیت یا بخش خود ، اطلاعات کلیدی را برای هر مشاغل در شبکه به ارمغان آورند.

انتساب فردی (اولین و آخرین تماس)

این متریک بازاریابی است که اساساً تمام ارزشهای مربوط به اولین یا آخرین بار انجام ارتباط اصلی با وب هنگام فروش است. یعنی اگر مصرف کننده از طریق وبلاگ وارد سایت شده باشد ، شما مقاله ای را می خوانید ، پس از آن دیگری را خریداری کرده اید و سپس خرید را انجام داده اید ، در صورت تخصیص به First Contact ، تشخیص باید اولین پستی را که وبلاگ خوانده است داشته باشد. انتساب آخرین تماس در عنصر انتهایی که کاربر با آن در تعامل قرار گرفته است دقیقاً قبل از خرید رخ می دهد.

نرخ نامزدی توییتر (TER)

در سال ۲۰۱۴ ، به طور خاص در اواخر سال جاری ، توییتر مجموعه ای از معیارهای بازاریابی را راه اندازی کرد و یکی از آنها فقط نرخ نامزدی توییتر بود. هدف از این ابزار محاسبه چیزی است که٪ طرفداران شما با یک صدای جیر جیر اقدام کرده اند. می توانید TER را که تعداد تعاملات اجتماعی (نامزدی) را براساس تعداد پیروانی که در آن زمان دارید تقسیم کنید. سپس نتیجه را با ۱۰۰ ضرب کنید تا درصد بدست آورید. 

تعاملات اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • برای پیوند کلیک می کند
 • موارد دلخواه
 • بازتوییت کرد
 • ماکت ها
 • اشتراک از طریق ایمیل
 • دنبال کنندگان
 • کلیک روی پروفایل کاربر
 • بر روی فیلم یا عکس کلیک می کند

نرخ نامزدی توییتر با انتخاب یک تاریخ خاص در زمان استفاده می شود. این متریک می تواند کمک کند تا دریابیم که کدام توییت ها و کسانی که کار می کنند و یاد می گیرند بهترین تکنیک ها برای ایجاد انگیزه در پیروان چیست.

لید واجد شرایط بازاریابی (MQL)

این معیار بازاریابی  مبتنی بر تعداد بازدیدکنندگان است که علاقه خود را نسبت به محصولات یا خدمات شرکت  انجام داده و هرگونه اقدامی را که آنها را به عنوان پیشرو در بازاریابی مشخص تعریف می کند ، نشان می دهد ، زیرا آنها اطلاعاتی را به یک برند ارائه داده اند تا بتوانند چیزی را در عوض دریافت کنند. به عنوان مثال:

 • یک کاغذ سفید بارگیری کنید .
 • در یک وبینار شرکت کنید.
 • کتاب الکترونیکی را بارگیری کنید.
 • اطلاعات را از طریق خبرنامه دریافت کنید.
 • اخبار وبلاگ را دریافت کنید.
 • لید واجد شرایط فروش (SQL)

کلید موفقیت در تراز تیم های فروش و بازاریابی است . هر دو باید با هم کار کنند و به دنبال همان هدف باشند ، که کلید اصلی توانایی شناسایی صحیح سرب واجد شرایط فروش است . یک رویکرد مشترک برای شناسایی سربهایی که برای فروش آماده هستند BANT: بودجه ، اقتدار ، نیاز و بازه زمانی است . با استفاده از این سیستم می توانید اطلاعات بیشتری در مورد Lead Qualified Lead کسب کنید و ادارات فروش و بازاریابی می توانند برای رشد شرکت و تغذیه مجدد به یکدیگر همکاری کنند. 

اشتراک صدا

وقتی از Share of Voice صحبت می کنیم می توان گفت که این یک معیار بازاریابی است که تعداد تبدیل برند ما نسبت به رقبای ما در همان بازار را در نظر می گیرد . این مهم است که بدانید که چه چیزی در مورد شما در اینترنت گفته می شود تا اطلاعات را در سیستم عامل ها ، شبکه ها ، رسانه ها یا وبلاگ های مختلف تقویت کنید. شاید مردم در فیس بوک و توییتر در مورد مارک شما صحبت کنند اما در عوض به ندرت در انجمن های عقیده ذکر می شود. سپس مجبور خواهید شد در مکانهایی که حضور شما ضعیف تر است ظاهر خود را تقویت کنید.

فرمول محاسبه این متریک تقسیم تعداد مکالمات یا ذکرهای برند با تعداد کل مکالمات یا ذکرهای مربوط به سایر شرکتهای رقیب (که شما انتخاب می کنید) است.

کدام یک از این معیارها را می شناسید؟ چه متریک شناخته شده یا کمی شناخته شده است ، آیا اجرای آن را ضروری می دانید؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا