ahmad
دسته‌بندی نشده

بازاریابی وابسته یاAffiliate marketing چیست؟

بازاریابی وابسته یاAffiliate marketing چیست؟

بازاریابی وابسته یاAffiliate marketing چیست؟ بازاریابی وابسته یک الگوی تبلیغاتی است که در آن یک شرکت ناشران شخص ثالث را برای ایجاد ترافیک جبران می کند یا منجر به محصولات و خدمات شرکت می شود. ناشران شخص ثالث وابسته هستند و هزینه کمیسیون آنها را برای یافتن راه هایی برای ارتقاء شرکت ترغیب می کند.

اینترنت باعث افزایش برجستگی در بازاریابی وابسته شده است. آمازون با ایجاد یک برنامه بازاریابی وابسته ، این وب سایت را محبوب کرد و به موجب آن وب سایت ها و وبلاگ نویسان برای ایجاد محصول تبلیغاتی یا بحث شده ، لینک صفحه آمازون را برای دریافت هزینه تبلیغات در هنگام خرید ، قرار می دهند. به این معنا ، بازاریابی وابسته اساساً مبلغی برای برنامه بازاریابی عملکرد است که در آن عمل فروش از طریق شبکه گسترده ای برون سپاری می شود.

به گفته Business Insider ، ۱۵٪ از درآمد تجارت الکترونیکی را می توان به بازاریابی وابسته نسبت داد.

اشنای با بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته ، اینترنت را پیش بینی می کند ، اما دنیای بازاریابی دیجیتال ، آنالیز و کوکی هایی است که آن را به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل کرده است. شرکتی که یک برنامه بازاریابی وابسته را اجرا می کند می تواند پیوندهایی را که منجر می شود ردیابی کند و از طریق تجزیه و تحلیل داخلی ، ببیند که چه تعداد به فروش تبدیل می شوند.

یک بازرگان تجارت الکترونیکی که مایل به دستیابی به پایگاه گسترده تری از کاربران اینترنت و خریداران است ، ممکن است یک شرکت وابسته را استخدام کند. یک شرکت وابسته می تواند صاحب چندین وب سایت یا لیست بازاریابی ایمیل باشد. هرچه وب سایت یا لیست های ایمیل دیگری که یک شرکت وابسته در اختیار دارد ، شبکه وی گسترده تر باشد. عضو وابسته استخدام شده سپس محصولات ارائه شده در سکوی تجارت الکترونیکی را به شبکه خود ارتباط و تبلیغ می کند. شرکت های وابسته این کار را با پیاده سازی تبلیغات بنر ، تبلیغات متنی یا پیوندهایی در وب سایت های متعدد خود یا از طریق ایمیل به مشتری خود انجام می دهند. شرکت ها از تبلیغات در قالب مقالات ، فیلم ها و تصاویر استفاده می کنند تا توجه مخاطبان به یک سرویس یا محصول را جلب کنند.

شرکت های وابسته تغییر مسیر بازدید کنندگان که بر روی یکی از این لینک ها یا تبلیغات به سایت تجارت الکترونیکی کلیک می کنند. در صورت خرید محصول یا خدمات ، بازرگان تجارت الکترونیک حساب کاربری وابسته را به کمیسیون مورد توافق اعتبار می دهند که می تواند ۵ تا ۱۰ درصد از قیمت فروش باشد.

هدف از استفاده از یک بازاریاب وابسته ، افزایش فروش است – یک راه حل برنده برای تجارت و شرکت های وابسته.

موارد مهم

  • بازاریابی وابسته یک طرح بازاریابی است که در آن یک شرکت شرکای وابسته را برای تجارت ایجاد شده از تاکتیک های بازاریابی شرکت های وابسته جبران می کند.
  • بنگاه ها به طور معمول به ازای هر فروش و کمتر با کلیک یا برداشت پرداخت می کنند.
  • با تکامل فناوری ، برای کلاهبرداران به طور فزاینده ای آسان تر می توان چندین کلیک و برداشت از طریق نرم افزار تولید کرد.
  • بنگاهها از شیوه های ابتکاری برای دور زدن تلاش های کلاهبرداری برای هدایت مشاغل استفاده می کنند.

مزایا و معایب بازاریابی وابسته

شرکت تبلیغاتی شرایط یک برنامه بازاریابی وابسته را تعیین می کند. در اوایل ، شرکتها تا حد زیادی هزینه هر کلیک (ترافیک) یا هزینه هر مایل (برداشت) از تبلیغات بنر را پرداخت می کردند. یک فناوری تکامل یافته ، تمرکز به کمیسیونهای مربوط به فروش واقعی یا سربهای واجد شرایط تبدیل شده است. برنامه های بازاریابی اولیه وابسته در مقابل کلاهبرداری آسیب پذیر بودند زیرا کلیک ها توسط نرم افزار ممکن است ایجاد شود ، همانطور که می تواند برداشت ها را ایجاد کند.

اکنون ، بیشتر برنامه های وابسته در مورد نحوه تولید سرب دارای شرایط و ضوابط سخت هستند. همچنین برخی از روشهای ممنوعه مانند نصب نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم یا جاسوسی وجود دارد که کلیه سؤالات جستجوی یک محصول را به صفحه یک شرکت وابسته هدایت می کند. برخی از برنامه های بازاریابی وابسته تا آنجا پیش می روند که چگونه یک محصول یا خدمات در محتوا مورد بحث قرار می گیرد قبل از تأیید صحت پیوند وابسته.

بنابراین یک برنامه بازاریابی مؤثر مؤثر به پیشگویی نیاز دارد. شرایط و ضوابط باید محدود باشد ، به ویژه اگر قرارداد قرارداد برای ترافیک به جای فروش بپردازد. امکان کلاهبرداری در بازاریابی شرکت های وابسته امکان پذیر است.

شرکت های وابسته غیرقانونی می توانند بر روی نام دامنه با غلط املایی اسکواش کنند و کمیسیون جهت تغییر مسیر دریافت کنند. آنها می توانند فرم های ثبت نام آنلاین را با اطلاعات جعلی یا سرقت شده جمع کنند و می توانند AdWords را با شرایط جستجو خریداری کنند که شرکت در حال حاضر رتبه بالایی دارد و غیره. حتی اگر شرایط و قوانین واضح باشد ، یک برنامه بازاریابی وابسته به این امر نیاز دارد که شخصی بر شرکت های وابسته نظارت کند و قوانین را اجرا کند.

در عوض ، یک شرکت می تواند به افراد با انگیزه و خلاق دسترسی داشته باشد تا به فروش محصول یا خدمات خود به جهان کمک کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا