ahmad
بلاگ

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی (Guerrilla Marketing)

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی چیست؟

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی (Guerrilla Marketing) یک تاکتیک بازاریابی است که در آن یک شرکت از تعامل غافلگیرانه و / یا غیر متعارف به منظور تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می کند. بازاریابی چریکی متفاوت از بازاریابی سنتی است به این دلیل که اغلب به تعامل شخصی متکی است ، بودجه کمتری دارد ، و بر گروههای کوچکتر از مروج متمرکز است که وظیفه دارند کلمه را در یک مکان خاص و نه از طریق تبلیغات گسترده در رسانه ها منتشر کنند.

نکات اصلی

  • بازاریابی چریکی استفاده از روشهای جدید یا غیر متعارف به منظور رونق فروش یا جلب علاقه به یک برند یا تجارت است.
  • این روش ها اغلب کم هزینه یا بدون هزینه هستند و شامل استفاده گسترده از تعاملات شخصی بیشتر یا از طریق پیام رسان های اجتماعی ویروسی است.
  • این روش بازاریابی با ظهور فناوریهای رایج در مورد موبایل و متداول که می توانند پیام رسانی را تقویت کرده و در گروههای هدف مصرف کنندگان متمرکز شوند ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی (Guerrilla Marketing)

شرکت هایی که از بازاریابی چریکی استفاده می کنند ، به تبلیغات در چهره شما اعتماد می کنند تا از طریق بازاریابی ویروسی یا دهان به دهان پخش شوند.بنابراین ، به طور رایگان به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا می کنید. ارتباط با احساسات یک مصرف کننده برای بازاریابی چریکی مهم است. استفاده از این تاکتیک برای همه نوع کالاها و خدمات طراحی نشده است و اغلب برای محصولات “لبه دار” بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان جوان تر که احتمال پاسخ مثبت دارند ، استفاده می شود. بازاریابی چریکی در اماکن عمومی برگزار می شود که مخاطبان هر چه بیشتر را از جمله خیابان ها ، کنسرت ها ، پارک های عمومی ، رویدادهای ورزشی ، جشنواره ها ، سواحل و مراکز خرید ارائه می دهند. یکی از عناصر اصلی بازاریابی چریکی انتخاب زمان و مکان مناسب برای انجام یک کارزار به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی قانونی است. بازاریابی چریکی می تواند در فضای داخلی ، خارج از منزل ، “یک کمین رویداد” یا تجربی باشد ، به این معنی است که باعث می شود مردم با یک مارک ارتباط برقرار کنند.

تاریخچه بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی محصول انتقال به رسانه های الکترونیکی از بازاریابی سنتی چاپ ، رادیو و تلویزیون است. این کتاب توسط جی کنراد لوینسون در کتاب خود در بازاریابی چریکی 1984 ساخته شده است . هدف آن ایجاد وزوز در مورد یک محصول یا مارک است به طوری که این احتمال را افزایش می دهد که مصرف کننده کالا یا خدمات را خریداری کند یا در مورد آن با سایر خریداران بالقوه صحبت کند. بازاریابی چریکی می تواند برای مشاغل کوچک بسیار مقرون به صرفه باشد ، به خصوص در صورتی که آنها موفق به ایجاد یک پدیده بازاریابی ویروسی شوند.

انواع بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی انواع مختلفی وجود دارد. برخی از نمونه ها عبارتند از:

اشتباهات بازاریابی چریکی

با وجود خطرات ناشی از بازاریابی چریکی ، و بعضی اوقات سرزمین های ناشناخته که به آن سفر می کنید ، نمونه های زیادی از مبارزات ناپدید شده وجود دارد.

  • در سال ۲۰۰۷ ، شبکه کارتون با قرار دادن علائم LED شبیه به یک شخصیت از نمایش در سراسر بوستون ، یک نمایش را تبلیغ کرد. این علائم باعث ترساندن بمب شدند و هزینه ترنر برای پخش (پدر و مادر شبکه) ۲ میلیون دلار جریمه در بر داشت.
  • در یک تلاش رکورد جهانی گینس در سال ۲۰۰۵ ، اسنپل با برپا کردن جوانه ۲۵ پا در یک پارک نیویورک ، رفتارهای جدید منجمد خود را ارتقا داد. این ماده سریعتر از آنچه انتظار می رفت ذوب شد و پارک را به صورت چسبناک پوشانید و به آتش نشانی احتیاج داشت تا آن را شستشو کند.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا