ahmad
بلاگ

۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول خود

۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول خود

عرضه یک محصول جدید به بازار می تواند سرآغاز یک دوستی شگفت انگیز باشد … یا یک فیاسکو کامل. این یک لحظه کلیدی است که به تمام مراقبت و توجه لازم می تواند بدست آورد.

اصطلاح “هک رشد” طی چند سال گذشته به کلمات کلیدی تبدیل شده است که برای اطمینان از رشد سریع ، به استراتژی های غیر سنتی بازاریابی دیجیتال اشاره می کند. بسیاری از استارتاپ ها از این نوع تکنیک ها برای تضمین نفوذ سریع در بازار استفاده می کنند ، اما هک رشد می تواند برای شرکت ها با هر اندازه و تجربه ای به همان اندازه مفید باشد.

امروز ، ما می خواهیم ۱۰ استراتژی بازاریابی مبتنی بر هک رشد را با شما در میان بگذاریم تا محصول جدید خود را مستقیماً به سمت ستاره ها بکشید.

راه اندازی محصول

فهرست مطالب

۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول خود

 • ۱٫ یک پیشگویی قبل از راه اندازی سازماندهی کنید
 • ۲٫ بینایی ارگانیک خود را افزایش دهید
 • ۳٫ ایجاد محتوای اشتراکی
 • ۴- با بازآرایی فرصتی بگیرید
 • ۵٫ ایجاد یک سیستم توصیه
 • ۶٫ سرعت وب سایت خود را بهینه کنید
 • ۷٫ برقراری روابط با وبلاگ نویسان
 • ۸٫ مراقب خدمات مشتری خود باشید
 • ۹٫ سؤالات متداول خود را قبل از راه اندازی محصول خود آماده کنید
 • ۱۰٫ در مورد بازاریابی ایمیل فراموش نکنید
 • بهترین محصولات فروش در رسانه های اجتماعی
 • ۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول خود

شماره ۱ هدایای قبل از راه اندازی را سازماندهی کنید

برای اینکه یک محصول به سرعت خاموش نشود ، باید احساس انتظار و هیجان را برای انتشار آن ایجاد کنید ، هفته ها یا حتی ماه ها از قبل شروع کنید.

یکی از تکنیک های مشهور برای انجام این کار از طریق هدایا قبل از مسابقه و مسابقات است. محصول خود را به گروهی منحصر به فرد از شرکت کنندگان خوش شانس هدیه دهید ، در ازای کمک به گرفتن این کلمه. گزینه های مختلفی وجود دارد: مسابقات عکاسی ، جوایز خلاق ترین ایده ها ، هدیه دادن و غیره.

هر گزینه ای را انتخاب کنید ، سعی کنید سیستم هایی را پیدا کنید که به حد ممکن ویروسی شود ، به عنوان مثال باعث شود کاربران مجبور شوند مشارکت خود را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. در پیام های خود خلاق باشید تا مطمئن شوید مردم آن را به عنوان اسپم نمی بینند و امتیازهای اضافی را برای دوستان خود ارائه می دهند.

شماره ۲ دید ارگانیک خود را افزایش دهید

یا به عبارت دیگر ، سئو خود را در مورد خود قرار دهید. داشتن وب سایت مستقر در موتورهای جستجو “پایه” ای از ترافیک را برای برقراری ارتباط محصولات جدید خود به سمت شما ایجاد می کند ، که کار را بسیار ساده تر از شروع از یک مربع می کند.

برای کار با بهینه سازی موتور جستجو ، باید اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهید که واقعاً برای آنها مفید خواهد بود. به ویژه در بهینه سازی سه زمینه تمرکز کنید:

کلید واژه ها. به آنچه شما می خوانید یا چگونه کالای خود را توصیف می کنید فکر نکنید ، بلکه در مورد چگونگی جستجوی کاربر جدید است.

توضیحات متا. کاربران توضیحات متا را به عنوان خلاصه وب سایت شما در موتورهای جستجو می بینند ، بنابراین کوتاه و جذاب خواهد بود. اما مراقب باشید! Google گاهی اوقات این توضیحات را نادیده گرفته و خطوط اول متن را در صفحه شما نشان می دهد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها نیز جواب دارند.

پاراگرافهای اول متن. هدف این است که مطمئن شوید که محصول شما در کمترین زمان ممکن مطالعه می کند.

شماره ۳ محتوای اشتراکی ایجاد کنید

پیوسته ایجاد محتوا یکی از قابل اعتمادترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است ، به خصوص در بلند مدت و میان مدت.

برای ایجاد یک وبلاگ با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید که در مورد شغل شما یا موضوعات مرتبط با آنها صحبت کند که مصرف کنندگان علاقه مند به خواندن آن باشند. هدف این است که خود کاربران بتوانند محتوای شما را به اشتراک بگذارند و مرتباً به وب سایت شما مراجعه کنند.

شماره ۴ با بازاریابی فرصتی بگیرید

یک استراتژی بازاریابی هوشمند تصدیق می کند که این فقط مربوط به کاربران کورکورانه نیست بلکه هدایت آنها از طریق قیف تبدیل است.

مصرف کنندگان در لحظه های مختلف روند خرید قرار دارند و ممکن است اولین باری که درباره وجود شما می شنوند آماده خرید از شما نباشند. این هیچ دلیلی برای رها کردن آنها نیست. سعی کنید از آنها استفاده کنید تا اطلاعات تماس خود را به شما ارائه دهند و حتماً رابطه خود را با آنها پرورش دهید.

به همان معنا ، حتماً منظم خود را فراموش نکنید. با مشتریان اختصاصی تان ارتباط برقرار کنید (به عنوان مثال از طریق خبرنامه) و البته فراموش نکنید که در مورد راه اندازی خود به آنها بگویید.

شماره ۵ یک سیستم پیشنهادی ایجاد کنید

ورد دهان همچنان روشی فوق العاده مؤثر برای بدست آوردن یک محصول در آنجا است. کاربران به طور طبیعی در مورد محصولاتی که استفاده می کنند و توصیه می کنند با دوستان خود صحبت می کنند. اما می توانید فشار کمی به آنها بدهید تا چرخ ها چرخانده شوند. چطور؟ با ایجاد یک سیستم تشویقی برای توصیه‌ها.

هرکسی از گرفتن “بلیت رایگان” دوست دارد ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که در ازای گفتن به دوستان خود یک کوپن تخفیف یا حمل و نقل رایگان ارائه دهید.

شماره ۶ سرعت وب سایت خود را بهینه کنید

یک ترفند به همان اندازه موثر است: اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما با سرعت نور کار می کند.

هیچ چیز ناامید کننده تر از یک وب سایت که بارگذاری سنین طول می کشد وجود ندارد. از طرف دیگر یک وب سایت سریع و روان ، تجربه کاربری و درک برند را بهبود می بخشد.

برای بهبود زمان بارگذاری وب سایت خود چندین کار وجود دارد ، بنابراین حتما با یک متخصص صحبت کنید. در ضمن ، یک رفع سریع: اطمینان حاصل کنید که تصاویر از کیفیت بالایی برخوردار هستند تا به طور منظم و واضح در رایانه رومیزی مشاهده شوند ، اما بیشتر از این نیست.

شماره ۷ با وبلاگ نویسان روابط برقرار کنید

اینفلوئنسرها پادشاهان و ملکه های جدید استراتژی های بازاریابی دیجیتال هستند. آنها به عنوان متخصصان در یک منطقه یا بخش خاص ، آنها تمایل دارند که مخاطبی وفادار در انتظار و مایل به پیروی از توصیه های خود باشند ، که می توانید از آنها بیشترین استفاده را برای دریافت کلمه در مورد محصول خود در آنجا کنید.

به منظور اینکه بلاگ نویسان و تأثیر گذاران درباره برند شما صحبت کنند ، متداول ترین راهبردها ، سازماندهی رویدادها و ارسال نمونه رایگان است. مطمئناً به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید نظر یا توصیه آنها را “بخرید” ، زیرا آنها باید به مخاطبان خود وفادار باشند و نسبت به آنچه فکر می کنند صادق باشند. برای جلوگیری از بروز بلایا ، وقت بگذارید تا بررسی کنید که کدام وبلاگ نویسان می توانند برای محصول شما جالب باشند.

شماره ۸٫ مراقب خدمات مشتری خود باشید.

در طی چند سال گذشته ، مشتری عادت کرده است از شرکتهایی که به آنها رسیده اند ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز در هفته پاسخی دریافت کند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای کمک به آنها بصورت آنلاین در دسترس هستید.

خدمات مشتری به احتمال زیاد یکی از مناطقی است که انتخاب دقیق کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است. سفیران شرکت شما باید صبور ، همدل و قاطع باشند تا بتوانند تجربه مورد نظر خود را به مشتری ارائه دهند.

شماره ۹ سؤالات متداول خود را قبل از راه اندازی محصول خود آماده کنید

وقتی کالای جدیدی را به بازار عرضه می کنید ، کاربران معمولاً در مورد چگونگی عملکرد و کارهایی که می توانند با آن کار کنند ، سؤالاتی از این دست دارند. هرچه خلاقیت بیشتری داشته باشد ، توضیح بیشتری در این زمینه خواهید داشت. توصیه ما این است که با ایجاد یک بخش “سوالات متداول” ، هرچه سریعتر کار و آماده سازی را انجام دهید. در حالت ایده آل ، کاربران را تشویق کنید قبل از مراجعه به سوالات خود ، از آن بازدید کنند.

شماره ۱۰ بازاریابی ایمیل را فراموش نکنید

نامه الکترونیکی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که ممکن است از نظر دور نباشد ، اما همچنان مثل همیشه ادامه دارد. حتما از آن استفاده کنید!

به منظور اجرای موثر استراتژی بازاریابی ایمیل ، اولین قدم ایجاد بانک اطلاعاتی با مشتریان است. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از آنها داشته باشید ، بهتر است. به مواردی مانند سن ، محل زندگی ، کودکان و البته خریدهای قبلی یا کالاهایی که به آنها علاقه نشان داده اند فکر کنید.

وقتی کاربر احساس می کند نامه های الکترونیکی مخصوصاً برای آنها ارسال شده است ، از این اطلاعات برای ایجاد یک استراتژی پیام رسانی بسیار شخصی استفاده کنید. اتوماسیون بازاریابی می تواند کمک بزرگی به مدیریت کارآمد همه این اطلاعات کند.

وقتی زمان اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال فرا رسیده است ، یکی از رایج ترین “منفی” برای افرادی که این شرکت را اداره می کنند این است که ظاهرا “شبکه های اجتماعی نمی فروشند”. اما این بهانه چیز گذشته است. برای درک بهتر محصولات برتر در شبکه های اجتماعی و اینکه بازاریابی رسانه های اجتماعی چگونه به فروش کمک می کند ، می خواهم امروز نتایج آخرین مطالعه سالانه شبکه های اجتماعی IAB اسپانیا را با شما به اشتراک بگذارم .  

پرفروش ترین محصولات در شبکه های اجتماعی

اولین چیزی که از داده های IAB مشخص می شود این است که شبکه های اجتماعی نقش مهمی در خرید تصمیم می گیرند: از هر سه کاربر دو نفر اعلام کردند شبکه های اجتماعی هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یا خرید یک محصول یا خدمات ، روی آنها تأثیر گذاشته اند. در میان آنها ، فیس بوک تأثیرگذارترین بود. شبکه های اجتماعی بر تصمیمات به ویژه در مورد پوشاک ، کفش و یا خرید لوازم جانبی (۴۹٪ از کاربران) تأثیر می گذارند ، به ویژه در زنان (۶۱٪) تأثیر می گذارد. در مورد درایور خرید ، قیمت پیشنهادی یا قیمت ویژه (۳۶٪) و علاقه به محصول (۲۵٪) را شاهد هستیم. 

۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول خود

اگرچه کاملاً واضح است که حضور در شبکه های اجتماعی می تواند به شما در فروش بیشتر کمک کند ، اما تنها ۱۴٪ از افراد مورد بررسی گفته اند که آنها تا به حال واقعاً خریدی را بصورت مستقیم از شبکه اجتماعی انجام داده اند. این درصد در بین کاربران جوان ، بین ۱۶ تا ۳۰ سال به ۱۹ درصد افزایش می یابد. این تعداد به احتمال زیاد به دلیل محدود بودن برندهایی که امکان خرید محصولات یا خدمات خود را بطور مستقیم از شبکه اجتماعی تشکیل می دهند به وجود آمده است و به همین ترتیب ، عادات خرید هنوز با این پدیده جدید سازگار نشده اند. 

۱۰ استراتژی بازاریابی برای راه اندازی محصول

در مورد ارزیابی ارتباط بین کانال های تبلیغاتی مختلف ، IAB داده های بسیار ارزشمندی ارائه می دهد: درصد کاربرانی که پس از دیدن یکی از محصولات خود در تبلیغات تلویزیونی ، خارج ، مطبوعات یا مجلات ، به شبکه های اجتماعی یک برند مراجعه کرده اند. این درصد ۲۷٪ از کاربران جهانی و ۳۴٪ از نسل جوان است. به همین ترتیب ، می بینیم که قطعاً امکانات بسیار مناسبی برای تبلیغات متقابل بین دنیای آنلاین و آفلاین وجود دارد. علاوه بر این ، این درصد با نوع محصول متفاوت است:  

 • ۳۲٪ (۴۴٪ زنان) لباس ، کفش و لوازم جانبی.
 • ۳۱٪ (برای مردان ۳۶٪) بلیط هواپیما ، قطار و قایق یا کرایه اتومبیل.
 • ۲۹٪ برای اقامت هتل و خانه های روستایی.
 • ۲۶٪ در فیلم ها.
 • ۲۵٪ موسیقی.
 • ۲۱٪ (۳۱ و برای آقایان) برای دستگاههای الکترونیکی.
 • و آخر اینکه ، ۲۰٪ (۳۳٪ برای خانمها) در لوازم آرایشی ، زیبایی و محصولات مرتبط با بدن.

 شکی نیست که شبکه های اجتماعی اقدام به فروش می کنند و می تواند فرصتی عالی برای برند شما باشد ، به خصوص اگر در هر بخش دیگری که در بالا به آنها اشاره کردیم کار می کنید. برای اینکه بتوانید خودتان یکی از پرفروش ترین محصولات باشید ، توصیه من این است که روی جذب رهبری با کیفیت تمرکز کنید و از برنامه محتوای خود بسیار مراقبت کنید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا