ahmad
بلاگ

Micromarketing میکرو مارکتینگ چیست؟

Micromarketing میکرو مارکتینگ چیست؟

میکرو مارکتینگ رویکردی برای تبلیغات است که تمایل به هدف قرار دادن گروه خاصی از افراد در بازار طاقچه دارد. با استفاده از میکرو مارکتینگ ، محصولات یا خدمات مستقیماً به گروه هدفمند مشتریان عرضه می شوند.

برای استفاده از تکنیک های میکرو مارکتینگ ، یک شرکت مجبور است مخاطب را با یک ویژگی خاص مانند جنس ، عنوان شغلی ، سن یا جغرافیای خاص مخاطبان را به طور محدود تعریف کند و سپس کمپین هایی را ایجاد کند که به سمت آن گروه خاص باشد. این روش می تواند یک روش گرانتر از سایر رویکردهای بازاریابی به دلیل شخصی سازی و نبود اقتصاد مقیاس باشد.

موارد مهم

  • Micromarketing یک استراتژی تبلیغاتی است که به یک شرکت امکان می دهد تا یک محصول طاقچه را با یک محصول یا خدمات خاص هدف قرار دهد.
  • با استفاده از میکرو مارکتینگ ، یک شرکت مخاطب را با یک ویژگی خاص مانند جنس یا عنوان شغل یا دامنه سنی مشخص می کند و سپس کمپین هایی را ایجاد می کند که به سمت آن گروه خاص هستند.
  • هدف نهایی یک شرکت در میکرو مارکتینگ برقراری ارتباط با گروه هدفمند از مصرف کنندگان و وادار کردن آنها برای انجام اقدامات مانند خرید یک کالا یا خدمات است.

تعریف میکرو مارکتینگ

بازاریابی برای مشاغل فعال در یک فضای رقابتی بسیار مهم است. به عنوان یک استراتژی ، بازاریابی توسط شرکت ها برای افزایش فروش ، مشتری و مشتری ، آگاهی از برند و در نهایت سود مورد استفاده قرار می گیرد .

قدرت بلندمدت هر مشاغل بستگی به موفقیت این کمپین بازاریابی دارد. خواه یک شرکت یک یا ۱۰۱ محصول را ارائه دهد ، باید بازار هدف خود را شناسایی کند تا بتواند یک کمپین بازاریابی مؤثر را انجام دهد. در گذشته شرکت ها به امید جلب توجه مصرف کنندگان در بازارهای هدف ، فعالیتهای بازاریابی گسترده ای را از طریق تبلیغات تلویزیونی یا رادیویی انجام می دادند. امروزه ، مشاغل قادر به ارائه برنامه های بازاریابی شخصی تر برای هر فرد در استخر هدف خود هستند ، در حالی که برخلاف برخورد یکباره مخاطبان انبوه.

میکرو مارکتینگ در دهه ۱۹۹۰ رایج تر شد ، زیرا رونق رایانه شخصی به معنای تقسیم آسان تر و انتشار اطلاعات به مشتریان بود. با پیشرفت مداوم فناوری ، تحویل کالاهای بسیار سفارشی به بخشهای مختلف یک جمعیت ، آسانتر شده است. استراتژی میکرو مارکتینگ برای شرکت هایی با هر اندازه مفید است. شرکت های بزرگ می توانند بخش های خاصی را در پایگاه مشتری خود ایجاد کنند ، در حالی که مشاغل کوچک با بودجه تبلیغاتی کوچکتر ترجیح می دهند با شخصی سازی فرایند بازاریابی خود ، مصرف کنندگان را با محصولات و تبلیغات هدفمند مطابقت دهند. 

نحوه کار میکرو مارکتینگ

رویکردهای متفاوتی در مورد بازاریابی وجود دارد. به عنوان مثال ، یک تجارت ممکن است تصمیم بگیرد با ارائه تبلیغات ویژه به پایگاه مشتری وفادار خود ، یک برنامه خرد فروشی را اجرا کند. تطبیق پیشنهادات ویژه به مصرف کنندگان ناراضی یا گمشده؛ خیاطی محصولات به مصرف کنندگان با نیازهای منحصر به فرد؛ بازاریابی کالاها و خدمات به ساکنان یک شهر یا منطقه خاص. یا ارائه محصولات به مصرف کنندگان هدفمند با عناوین شغلی خاص یا نام های شغلی خاص.

چالش در مورد ریزآرایش ، هزینه بالای اجرای آن و عدم وجود مقیاس اقتصادی است. شرکتهایی که از این استراتژی بازاریابی استفاده می کنند به طور معمول هزینه بیشتری را برای مصرف کننده هدف اختصاص می دهند و سفارشی کردن بسیاری از تبلیغات برای جلب توجه بسیاری از گروه های کوچک از مصرف کنندگان ، گرانتر از ایجاد چند تبلیغات بازاریابی است که برای مخاطبان انبوه هدف قرار می گیرد. همچنین ، میکرو مارکتینگ به دلیل عدم توانایی مقیاس در اندازه قابل اجرا است.

Micromarketing متفاوت است macromarketing ، یک استراتژی است که به نظر می رسد به هدف قرار دادن بزرگترین پایگاه مصرف کننده ممکن است از یک کالا و یا خدمات شرکت. با استفاده از ماکرو مارکتینگ ، یک تجارت تلاش می کند تا بازار هدف خود را برای یک کالای تجاری یا خدمات در چه مقیاس گسترده ارزیابی کند و به کار خود ادامه می دهد تا چگونه محصولات آن در دسترس این گروه از مصرف کنندگان قرار گیرد.

نمونه ای از میکرو مارکتینگ

نمونه هایی از شرکت هایی که کمپین های موفقیت آمیز ریزگردی را انجام داده اند عبارتند از: Procter & Gamble ( PG ) و Uber.

هنگامی که P&G شامپو Pantene Relaxed & Natural و خط تولید محصولات تهویه مطبوع خود را معرفی کرد ، یک کمپین بازاریابی منحصر به فرد برای هدف قرار دادن زنان آمریکایی آفریقایی ایجاد و راه اندازی کرد. هنگامی که Uber سعی در گسترش وسعت جغرافیایی خود داشت ، از داده های بزرگی از سکوهای رسانه های اجتماعی استفاده کرد تا در مورد مشکلات خاص حمل و نقل در هر شهری که به دنبال آن بود ، اطلاعات بیشتری کسب کند. اثر نتیجه رشد مشتری مشتری شرکت از طریق تبلیغات متناسب و مزایای مراجعه بود.

ملاحظات خاص

گسترش نوآوری های نوظهور ، از جمله داده های بزرگ ، توسط میکرومارکت ها برای گرفتن اطلاعات از دستگاه های تلفن همراه و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی استفاده می شود. داده های گرفته شده با توجه به تمایزات مختلف ، از جمله جمعیت شناسی ، جغرافیا ( آدرس IP ) ، سایت های مورد علاقه ، ترجیحات نام تجاری یا عادات هزینه طبقه بندی شده اند تا بتوانند نوع کالاهایی را که یک مصرف کننده در حال مشاهده یا خرید است ، طبقه بندی کنند. این فرایند به یک وب سایت اجازه می دهد تا محصولات مرتبط با مصرف کنندگان دیجیتال را مطابقت دهد.

با اجرای یک برنامه بازاریابی مناسب به بخش مشخصی از مصرف کنندگان ، میکرو مارکتینگ به نظر می رسد مخاطب هدف را برای انجام عملی مانند خرید کالاها یا خدمات ، مجذوب خود کند. هدف نهایی میکرو مارکتینگ مطابقت محصولات با ترجیحات ردیابی شده مصرف کننده برای ایجاد سود برای یک شرکت از رضایت مشتری است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا